Pozostałości po olejkach i balsamach, włosy, piasek, owady… baseny są narażone na mnóstwo zanieczyszczeń, których nie da się uniknąć. Dlatego właśnie zostały wyposażone w pompy, dzięki którym usuwanie zabrudzeń przebiega sprawnie i bezpiecznie. Co lepiej eliminuje zanieczyszczenia – piasek czy szkło filtracyjne do pompy? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Piasek i szkło filtracyjne do basenu – czym się różnią?
  • Piasek czy szkło do pompy basenowej?
  • Szkło filtracyjne do basenu Aqua Grit – jakie jeszcze ma zalety?

Piasek i szkło filtracyjne do basenu – czym się różnią?

Wybór materiału, który zapewni odpowiednią filtrację i zadba o czystość wody, jest kluczowy. Obecnie do najpopularniejszych propozycji należą piasek i szkło filtracyjne. Ten pierwszy zazwyczaj występuje jako wysuszony w piecu materiał. Często przyjmuje postać granulek o rozmiarze od 0,8 mm do 1,4 mm. Natomiast szkło filtracyjne to rewolucyjny środek, który powstaje podczas przerobu czystego technologicznie szkła poddanego procesowi obróbki termicznej i jest dostępny w wielu rozmiarach, począwszy od 0,4 mm, a skończywszy nawet na 6 mm.

Piasek czy szkło do pompy basenowej?

Zarówno piasek, jak i szkło filtracyjne mają silne właściwości czyszczące, lecz szkło filtracyjne zyskuje na popularności. Dlaczego? Przede wszystkim okazuje się, że nie tylko zatrzymuje więcej zanieczyszczeń, ale i ma potencjał ekologiczny, wystarczy na dłużej, a przy tym nie pyli i nie wydziela nieprzyjemnej woni. Dodatkowo jest w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka.

Fenomen szkła filtracyjnego do basenu tkwi też w jego wydajności. Złoże szklane przynosi lepsze efekty filtrowania przy zastosowaniu o 20% mniej produktu w stosunku do tradycyjnego piasku. Przepłukiwanie można także wykonywać dwa razy rzadziej niż piaskiem, co daje jeszcze większe oszczędności finansowe, a Ty poświęcasz znacznie mniej czasu na czyszczenie basenu.

I właśnie takie szkło filtracyjne wiedzie prym w ofercie Aqua Grit, ponieważ zmniejsza zużycie basenowych środków chemicznych i środków dezynfekujących.

Szkło filtracyjne do basenu Aqua Grit – jakie jeszcze ma zalety?

Antyalergiczne, bezwonne i chemicznie obojętne szkło filtracyjne do basenu Aqua Grit nie ma szkodliwego wpływu na użytkowników, a jego bezpieczny skład jest także przyjazny dla planety. Jeśli więc zastanawiasz się, co będzie lepsze, piasek czy szkło do pompy basenowej, koniecznie wypróbuj szkło filtracyjne Aqua Grit, oszczędzisz czas i pieniądze!