Co lepsze do pompy basenowej – piasek czy szkło?

pompa basenowa

Pozostałości po olejkach i balsamach, włosy, piasek, owady… baseny są narażone na mnóstwo zanieczyszczeń, których nie da się uniknąć. Dlatego właśnie zostały wyposażone w pompy, dzięki którym usuwanie zabrudzeń przebiega sprawnie i bezpiecznie. Co lepiej eliminuje zanieczyszczenia – piasek czy szkło filtracyjne do pompy? Odpowiadamy!

Czytaj dalej


Jak dbać o wodę w basenie? Podpowiadamy!

basen

Jest takie powiedzenie: I pływanie i piłka nożna to sport. Tylko w pływaniu jest więcej kopnięć. Jeśli masz własny basen, może też uważasz, że w powyższych słowach jest ziarenko prawdy. Wiesz także, że nierzadko utrzymanie wody w czystości to wyzwanie większe niż strzał do bramki. Dlatego we wpisie wyjaśniamy, jak dbać o wodę w basenie, by chłodzący relaks w wakacyjne popołudnia trwał jak najdłużej!

Czytaj dalej


Zalety szkła filtracyjnego do basenu - sprawdź!

szkło filtracyjne

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego produktu do filtrowania wody w basenie? Zapoznaj się z innowacyjnym rozwiązaniem, które spełni Twoje oczekiwania w zakresie wydajności, oszczędności oraz ekologicznego podejścia. Szkło filtracyjne to produkt, który jest doskonałą alternatywą wykorzystywaną w pompach piaskowych, poznaj zatem jego zalety.

Czytaj dalej


Co to jest szkło kwarcowe? Po co wykorzystuje się je w basenie?

szklo kwarcowe

Jedną z kluczowych decyzji dla właścicieli basenów z pompą piaskową, jest wybór materiału, który zapewni odpowiednią filtrację oraz utrzymanie czystości wody. Zdecydowanym plusem jest fakt, że obecnie na rynku jest możliwość wyboru i dopasowania rozwiązania do swoich potrzeb. Dla najbardziej wymagających idealnym rozwiązaniem będzie szkło kwarcowe lub popularne szkło sodowe, zapewniając wysoką jakość filtracji wody.

Czytaj dalej