Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego produktu do filtrowania wody w basenie? Zapoznaj się z innowacyjnym rozwiązaniem, które spełni Twoje oczekiwania w zakresie wydajności, oszczędności oraz ekologicznego podejścia. Szkło filtracyjne to produkt, który jest doskonałą alternatywą wykorzystywaną w pompach piaskowych, poznaj zatem jego zalety.

Spis treści:

  • Szkło filtracyjne – co to jest i gdzie je stosować?
  • Zalety szkła filtracyjnego – wydajność i oszczędność.
  • Zalety szkła filtracyjnego – dlaczego warto używać go do basenów?

Szkło filtracyjne – co to jest i gdzie je stosować?

Szkło filtracyjne do basenu to produkt, który doskonale sprawdzi się jako lepsza alternatywa dla piasku kwarcowego używanego w pompach piaskowych. Charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami w porównaniu do innych rodzajów wypełnień, co zapewnia najwyższą jakość filtracji. Produkt uzyskuje się w procesie kruszenia czystego technologicznie szkła, w efekcie szkło staje się najczystszym medium filtracyjnym. Produkt ma wiele zalet, które są istotne w kwestii wyboru odpowiedniego rozwiązania, które zapewni utrzymanie basenu w nienagannej czystości.

Zalety szkła filtracyjnego – wydajność i oszczędność.

Dwie kluczowe zalety szkła filtracyjnego to wydajność produktu oraz jego ekonomiczne zużycie. Argumentem potwierdzającym pierwszą zaletę, jest fakt, że dla uzyskania takich samych efektów oczyszczania wody potrzeba nawet o 30% mniej produktu szklanego w porównaniu do użycia tradycyjnego piasku. Dodatkowo szkło filtracyjne pozwala zaoszczędzić zużycie wody, prądu oraz środków chemicznych przeznaczonych do dezynfekcji basenu, zwiększając jednocześnie żywotność pompy piaskowej. Wszystko za sprawą właściwości, które pozwalają na wymianę i przepłukiwanie produktu dwa razy rzadziej, niż ma to miejsce w przypadku zastosowania innych materiałów filtracyjnych. Decydując się na takie rozwiązanie, nie tylko będzie można dłużej korzystać ze szkła filtracyjnego, ale również spowoduje ono obniżenie kosztów eksploatacji związanych z całym procesem utrzymania czystości w basenie.

Zalety szkła filtracyjnego – dlaczego warto używać go do basenów?

Wymienione wyżej zalety szkła filtracyjnego to tylko część wielu pozytywnych aspektów związanych z użyciem tego produktu. Warto zastosować ten rodzaj środka filtrującego w pompie przeznaczonej do basenów, chociażby ze względu na aspekt zdrowotny. Produkt jest antyalergiczny i wolny od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń biologicznych. Dodatkowym atutem jest jego bezwonny i chemicznie obojętny charakter co ma pozytywny wpływ na zdrowie użytkowników basenu. Wszystkie te właściwości i zalety odzwierciedlone są w naszym produkcie.